2015’in Ödüllü Fotoğrafçıları

Aşağıdaki liste Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı fotoğraf yarışmalarında 1.’lik, 2.lik, 3.lük; Altın, Gümüş, Bronz madalya, büyük ödül ve ‘FIAP En İyi Fotoğrafçı’ ödüllerinden herhangi birini alan fotoğrafçılardan oluşmaktadır. Listenin ilk bölümü ‘ödül sayısı’na, sonraki bölümü ‘alfabetik sıra’ya göre oluşturulmuştur.

Önemli uyarı: 

  • TFSF, yarışma sonuçlarını ilan ettikten bir süre sonra ‘kural ihlali’ gerekçesiyle geriye dönük olarak bazı ödülleri iptal etmektedir. Aşağıdaki listede ödülü iptal edilen fotoğrafçı varsa lütfen iletişime geçiniz.




  1. Mürsel Yağcıoğlu
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Altın Madalya (Baskı)
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması MOF Altın Madalya (Digital-Open)
    • “Fark Yaratan Yapılar” Temalı Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği – İFSAK 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı: Serbest (Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Altın Madalya
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı: Serbest (Renkli) Kategori FIAP Altın Madalya
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı: Serbest (Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Bronz Madalya
    • Türk Hava Yolları 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
  2. Şeref AKÇAY
    • Sultan Sazlığı Milli Parkı 8. Foto Safari Fotoğraf Yarışması Genel Doğa Kategorisi 1.si
    • Sultan Sazlığı Milli Parkı 8. Foto Safari Fotoğraf Yarışması Yerel Yaşam Kategorisi 1.si
    • Özel Şafak Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Türkiye Özel Gruplar Müzik Festivali 2 2.si
    • Espiye Yedideğirmenler Foto Maratonu Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) – OSİB Doğa Koruma ve Milli Parklar Giresun Şube Müdürlüğü 1.si
    • “Kumyatak Vadisi Süt Günü” Foto Maratonu 2.si
    • Ödemiş Belediyesi 1. Ödemiş Foto Maratonu ve Fotoğrafçılar Buluşması 2.si
  3. Kayhan GÜÇ
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 1. DOGAY Kupası
    • Tuzla Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “TUZLA’DA YAŞAM” 1.si
    • Beylikdüzü Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
    • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği – İFOD 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Gümüş Madalya
    • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği – İFOD 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  4. Mustafa GÜRAL (Kimdir?)
    • Hacılar Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ‘Dört Mevsim Hacılar’ 2.si
    • Hacılar Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ‘Dört Mevsim Hacılar’ 3.sü
    • Özel Şafak Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Türkiye Özel Gruplar Müzik Festivali 2 1.si
    • Özel Şafak Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Türkiye Özel Gruplar Müzik Festivali 2 3.sü
    • Kızılırmak Deltasını Anlatmak Fotosafarisi 2.si
  5. Emre BOSTANOĞLU
    • Bucak Belediyesi 1. Foto Maratonu 2.si
    • Eskişehir Tepebaşı Belediyesi – EFSAD 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2014-2015 2.si
    • “Dört Mevsim Ordu” Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori SSS Altın Madalya
  6. Emre Soytürk
    • Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Keşan Belediyesi 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Beylikdüzü Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
    • Beylikdüzü Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  7. Kemal ÖZKILIÇ
    • Espiye Yedideğirmenler Foto Maratonu Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) – OSİB Doğa Koruma ve Milli Parklar Giresun Şube Müdürlüğü 2.si
    • EXPO 2016 Antalya Fotoğraf Yarışması 2.si
    • WILO Pompa Sistemleri A.Ş. 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması Su, Hayatın Her Karesinde – “Suyun Enerjisi” 1.si
    • Önlem Dergisi 5. Altın Baret Fotoğraf Yarışması 3.sü
  8. Leyla Emektar
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
    • EXPO 2016 Antalya Fotoğraf Yarışması 1.si
    • SKF Türk 13. Fotoğraf Yarışması Seri Fotoğraf Kategorisi Büyük Ödülü
  9. Mehmet ÇAKIR
    • 1. Uluslararası “Toplumsal Uygulamalarda Düğün Geleneği” Konulu Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı: Serbest (Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Gümüş Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori FIAP Gümüş Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori UPI Bronz Madalya
  10. Musa TALAŞLI
    • Türkiye İnsan Hakları Kurumu (TİHK) “İnsan Hakları” Fotoğraf Yarışması 1.lik Ödülü (Siyah Beyaz K.)
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Open (Renkli) Kategori FIAP Bronz Madalya
    • Ankara Kalkınma Ajansı 2. Fotoğraf Yarışması 3.sü
    • Adana Rotary Kulübü 12.Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  11. Seyit KONYALI
    • AFAD “13 Kare” 4. Ulusal Fotoğraf Gösteri Yarışması 2.si
    • Deniz Feneri Derneği “İyilik” Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Bucak Belediyesi 1. Foto Maratonu 3.sü
    • Aktüel Arkeoloji Dergisi 2. Ulusal Aktüel Arkeoloji Fotoğraf Yarışması 2.si
  12. Yüksel AÇIKGÖZ
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori UPI Altın Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori FIAP Gümüş Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Yemeğini Paylaşmak’ Kategorisi FIAP Bronz Madalya
  13. Serkan ÇOLAK
    • AFAD “13 Kare” 4. Ulusal Fotoğraf Gösteri Yarışması 1.si (Sinan KILIÇ’la birlikte)
    • Keşan Belediyesi 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
    • Çağın Göz Hastanesi 4. Fotoğraf Yarışması Sayısal Kategori 1.si
  14. Caner BAŞER
    • Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) “Hayatın İçinde Kal” Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Bucak Belediyesi 1. Foto Maratonu 1.si
    • 5. Bergama Fotoğraf Günleri ve FotoMaratonu C Kategori 1.si
  15. Derviş ÖZCAN
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Gümüş Madalya (Baskı)
    • “Naciye Suman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Bronz Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori UPI Bronz Madalya
  16. İbrahim AYSÜNDÜ
    • “Türkiye Çay İçiyor” Ulusal Fotoğraf Yarışması – Ulusal Çay Konseyi (UÇK) – ÇAYKUR 2.si
    • Erzincan Kemaliye (Eğin) 5. Ulusal Foto Safari 2.si
    • Uluslararası “Çölleşme ve Erozyonla Mücadele” Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
  17. Joao TABORDA
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Open (Renkli) Kategori FIAP Gümüş Madalya
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Open (Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Gümüş Madalya
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması Serbest Kategori GPU Bronz Madalya
  18. Kahraman BEKÇİLİ
    • AFAD “13 Kare” 4. Ulusal Fotoğraf Gösteri Yarışması 3.sü
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Yemeğini Paylaşmak’ Kategorisi GPU Bronz Madalya
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Anne Sevgisi’ Kategorisi GPU Gümüş Madalya
  19. Marco URSO
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Doğa (Renkli ve Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Altın Madalya
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Seyahat (Renkli veya Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Altın Madalya
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Doğa (Renkli ve Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Altın Gümüş
  20. Murat ASLANKARA
    • “Naciye Suman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Altın Madalya
    • Phonak Duyu Sistemleri Türkiye Fotoğraf Yarışması 2.si
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Siyah Beyaz Kategorisi FIAP Gümüş Madalya
  21. Sare KURAL
    • Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) “Dört Mevsim Yaşayan Güney Marmara” Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Deniz Feneri Derneği “İyilik” Fotoğraf Yarışması 3.sü
    • Uluslararası “Çölleşme ve Erozyonla Mücadele” Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
  22. Yury Pustovoy
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya (Digital-Nature)
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Gümüş Madalya (Digital-Open)
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması MOF Altın Madalya (Digital-Nature)
  23. Zehra ÇÖPLÜ
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı Kategorisi FIAP Bronz Madalya
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  24. Zeki YAVUZAK
    • Uluslararası 2. Antakya-Defne Fotoğraf Festivali 3.sü
    • 1. Uluslararası “Toplumsal Uygulamalarda Düğün Geleneği” Konulu Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
    • 1. Uluslararası “Toplumsal Uygulamalarda Düğün Geleneği” Konulu Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  25. Abdullah APAN
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 1. DOGAY Kupası
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması DOGAY Gökhan Türe Performans Ödülü
  26. Ahmet ÇAĞLAR
    • Aydem Elektrik 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
    • 5. Bergama Fotoğraf Günleri ve FotoMaratonu B Kategori 1.si
  27. Bayram AYHAN
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Open (Renkli) Kategori FIAP Altın Madalya
    • Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü 2. Ulusal Yarışması 1.si
  28. Can YÜCEL
    • Aydem Elektrik 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
    • “Spil’i Anlatmak” Konulu Spil Dağı Milli Parkı Foto Safari – Fotoğraf Yarışması Başarı Ödülü
  29. Çınar YÜKSEL
    • Palu Kaymakamlığı Harput’tan-Palu’ya Kültür Yolu Foto Maratonu 1.si
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kentsel Kategorisi 2.si
  30. Ege APAYDIN
    • TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ”Önce İş Güvenliği” konulu Fotoğraf Yarışması 3.sü
    • Ödemiş Belediyesi 1. Ödemiş Foto Maratonu ve Fotoğrafçılar Buluşması 3.sü
  31. Emel GÜLEY
    • Anadolu Hayat Emeklilik Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ‘15 Fotoğraf Yarışması 3.sü
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kentsel Kategorisi 1.si
  32. Eser PAŞA
    • Sultan Sazlığı Milli Parkı 8. Foto Safari Fotoğraf Yarışması Yerel Yaşam Kategorisi 2.si
    • “Türkiye’de Rüzgâr” Konulu 4. Fotoğraf Yarışması – Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) 3.sü
  33. Evrim SÖNMEZ
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 3. DOGAY Kupası
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 2. DOGAY Kupası
  34. Fırat KIZTANRI
    • Erzincan Kemaliye (Eğin) 5. Ulusal Foto Safari 2.si
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori SSS Gümüş Madalya
  35. Gökalp BİLİCİ
    • Adana Rotary Kulübü 12. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
    • AFAD “13 Kare” 4. Ulusal Fotoğraf Gösteri Yarışması 2.si
  36. Gökhan Turunç
    • Vakıf Emeklilik 3. “Sarı Kareler” Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Gümüşhane Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 1. Fotoğraf Yarışması 3.sü
  37. Gül YILDIZ
    • SKF Türk 13. Fotoğraf Yarışması Tek Fotoğraf Kategorisi 2.si
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı Kategorisi FIAP Altın Madalya
  38. Hakan YARALI
    • Türkiye İnsan Hakları Kurumu (TİHK) “İnsan Hakları” Fotoğraf Yarışması 3.lük Ödülü (Siyah Beyaz K.)
    • Çukurova Kalkınma Ajansı “Çukurova’nın Renkleri” Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.lük Ödülü
  39. Hong LI
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Anne Sevgisi’ Kategorisi FIAP Altın Madalya
  40. İhya BOZKURT
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı: Serbest (Renkli) Kategori FIAP Gümüş Madalya
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Beyaz Baskı Başarı Ödülü
  41. Le Chau Dao
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  42. Levent BAYRAKTAR
    • Vakıf Emeklilik 3. “Sarı Kareler” Fotoğraf Yarışması 2.si
    • WILO Pompa Sistemleri A.Ş. 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması Su, Hayatın Her Karesinde – “Suyun Enerjisi” 3.sü
  43. Mahfuzul Hasan Rana
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori FIAP Bronz Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori UPI Altın Madalya
  44. Mehmet ASLAN
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması MOF Altın Madalya (Baskı)
    • Uluslararası 2. Antakya-Defne Fotoğraf Festivali 1.si
  45. Mehmet Müsebbih ERGİN
    • Edirne Belediyesi 16. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması 2.si
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kırsal Kategorisi 2.si
  46. Mehmet ÖZDEMİR
    • Anadolu’da Tarih Konulu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
    • Gümüşhane Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 1. Fotoğraf Yarışması 1.si
  47. Merhan Cheraghchi BAZAR
    • Uluslararası 2. Antakya-Defne Fotoğraf Festivali 1.si
    • Uluslararası 2. Antakya-Defne Fotoğraf Festivali 3.sü
  48. Murat YILMAZ
    • Aydem Elektrik 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
    • “Türkiye’de Rüzgâr” Konulu 4. Fotoğraf Yarışması – Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) 1.si
  49. Nadire GÜNDAY
    • Gölcük Belediyesi- Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği 6. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kategori A “Düğün Geleneği” 3.sü
    • “Tokat’ın Harikaları” Fotoğraf Yarışması 3.sü
  50. Nguyen vu PHUOC
    • “Naciye Suman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori SSS Gümüş Madalya
  51. Noor Ahmed Gelal
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori UPI Gümüş Madalya
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori SSS Bronz Madalya
  52. Osman MAAŞOĞLU
    • “Fark Yaratan Yapılar” Temalı Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği – İFSAK 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
    • SKF Türk 13. Fotoğraf Yarışması Tek Fotoğraf Kategorisi 1.si
  53. Ömer ŞAHİN
    • Keşan Belediyesi 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
    • Aktüel Arkeoloji Dergisi 2. Ulusal Aktüel Arkeoloji Fotoğraf Yarışması 1.si
  54. Özlem Gün Bingöl
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya (Digital-Open)
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori SSS Bronz Madalya
  55. Petar SABOL
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması Serbest Kategori FIAP Bronz Madalya
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması Serbest Kategori GPU Altın Madalya
  56. Rıdvan ÇELİK
    • Alanya Belediyesi 11. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
    • T-BANK / İFSAK 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  57. Selami ORAL
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 1. DOGAY Kupası
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 3. DOGAY Kupası
  58. Serkan DALDAL
    • İbradı Belediyesi “Toroslar’ın İncisi İbradı” 1. Foto Maratonu 2.si
    • Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
  59. Yi Wan
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Gümüş Madalya (Digital-Nature)
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Bronz Madalya (Digital-Open)

Yukarıdaki liste ‘ödül sayısına göre’ oluşturulmuştur. Bu kısımdan itibaren tek ödüllü fotoğrafçılar alfabetik sıraya göre listelenmiştir.

  • Abdurrahman YAŞIT
    • Eskişehir Tepebaşı Belediyesi – EFSAD 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2014-2015 3.sü
  • Adnan DEMİR
    • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü (BZMAE) “Doğadaki Dostlarımız: Böcekler ve Bitkiler” Temalı Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Afshin AZARIAN
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Yemeğini Paylaşmak’ Kategorisi FIAP Altın Madalya
  • Ahmed AL IBRAHIM
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Anne Sevgisi’ Kategorisi FIAP Bronz Madalya
  • Ahmet ÇETİNBAŞ
    • EXPO 2016 Antalya Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Ahu AKBAŞ
    • AFSAD 18. Ulusal Fotoğraf Sergisi/Yarışması Başarı Ödülü
  • Aida KADDAN
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 3. DOGAY Kupası
  • A. Kemal AKINCI
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Deneysel Baskı Başarı Ödülü
  • Alaattin ŞENOL
    • “Türkiye Çay İçiyor” Ulusal Fotoğraf Yarışması – Ulusal Çay Konseyi (UÇK) – ÇAYKUR 3.sü
  • Alahattin Kanlıoğlu
    • “Spil’i Anlatmak” Konulu Spil Dağı Milli Parkı Foto Safari – Fotoğraf Yarışması Başarı Ödülü
  • Alexander MAKAROV
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması Serbest Kategori FIAP Gümüş Madalya
  • Alev Özcan
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya (Baskı)
  • Ali ASLAN
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Doğa Kategorisi 3.sü
  • Ali GÜVEN
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori UPI Gümüş Madalya
  • Ali Haydar CEYLAN
    • Uluslararası 2. Antakya-Defne Fotoğraf Festivali 2.si
  • Ali İhsan ÖZTÜRK
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Yemeğini Paylaşmak’ Kategorisi FIAP Gümüş Madalya
  • Ali MERMERTAŞ
    • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği – İFOD 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bronz Madalya
  • Ali Reza DERACHI
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 1. DOGAY Kupası
  • Ali Şenel
    • Boyner 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması – “Zamanın Durduğu An” 3.sü
  • Andreas L ANDREOU
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Open (Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Altın Madalya
  • Anıl Tamer YILMAZ
    • 27. Şinasi Barutçu Kupası Çağrılı Baskı Fotoğraf Yarışması Kupa Ödülü
  • Anton YANKOVYI
    • Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  • Arif Bayram TERZİOĞLU
    • “Türkiye’nin Ormanları” Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Arzu İBRANOĞLU
    • Phonak Duyu Sistemleri Türkiye Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Asghar BESHARATI
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Anne Sevgisi’ Kategorisi GPU Altın Madalya
  • A. Şemi AYATAR
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı Kategorisi FIAP Gümüş Madalya
  • A. Tufan PALALI
    • SKF Türk 13. Fotoğraf Yarışması Tek Fotoğraf Kategorisi 3.sü
  • Ayşın KÖKTÜRK
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 2. DOGAY Kupası
  • Aytül AKBAŞ
    • İGDAŞ 5. Ulusal “En ‘Havalı’ Kareler” Fotoğraf Yarışması- 2015 “Kıyı Kıyı İstanbul” 3.sü
  • Barış BARLAS
    • İbradı Belediyesi “Toroslar’ın İncisi İbradı” 1. Foto Maratonu 1.si
  • Başak BALKAN
    • FOTOGEN 9. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması Kupa Ödülü
  • Bekir Tuğcu
    • Adana Rotary Kulübü 12. Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Bronz Madalya
  • Bekir YEŞİLTAŞ
    • İGDAŞ 5. Ulusal “En ‘Havalı’ Kareler” Fotoğraf Yarışması- 2015 “Kıyı Kıyı İstanbul” 1.si
  • Benny RYTTER
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Siyah Beyaz Kategorisi FIAP Bronz Madalya
  • Berat ARIBAŞ
    • Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  • Berk KIRLANGIÇ
    • Erzincan Kemaliye (Eğin) 5. Ulusal Foto Safari 1.si
  • Burak ŞENBAK
    • FOTOGEN 9. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması Kupa Ödülü
  • Canan ÇİÇEK
    • Anadolu Hayat Emeklilik Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ‘15 Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Cankut BUCAKLIGİL
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Renkli Kategori FIAP Bronz Madalya
  • Cemal ŞAMLI
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Yaratıcı Kategori FIAP Bronz Madalya
  • Cemil AKYÜZ
    • “İzmir’de Kent ve Ulaşım” Konulu Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Cevdet GÜNDÜZ
    • “Dört Mevsim Ordu” Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Chadeli IKHLAS
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 3. DOGAY Kupası
  • Chi Man Daniel LO
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Siyah Beyaz Kategorisi FIAP Altın Madalya
  • Chinmoy Biswas
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bacalar-Sayısal Kategori FIAP Altın Madalya
  • Chiyue SONG
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması Serbest Kategori GPU Gümüş Madalya
  • Cihan Barış BUDAK
    • WILO Pompa Sistemleri A.Ş. 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması Su, Hayatın Her Karesinde – “Suyun Enerjisi” 2.si
  • Cihan KARACA
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kırsal Kategorisi 1.si
  • Cihat KÖSEOĞLU
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 2. DOGAY Kupası
  • Cristina GARZONE
    • “Naciye Suman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  • Daniel Lybaert
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Altın Madalya (Digital-Open)
  • Dany Chan
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Bronz Madalya
  • Debarshi Mukherjee
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  • Dede Yunus KESKİN
    • Sultan Sazlığı Milli Parkı 8. Foto Safari Fotoğraf Yarışması Genel Doğa Kategorisi 3.sü
  • Dilan Değirmenci
    • Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü “Ankara’da Çocuk Olmak” Konulu Fotoğraf Yarışması 1.lik Ödülü (Lise Kategorisi)
  • Dilek SAKARYA
    • Hacılar Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ‘Dört Mevsim Hacılar’ 1.si
  • Dimitrina ANDREEVA
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Yaratıcı Kategori FIAP Altın Madalya
  • Durmuş Çelik
    • “Adana Gerçeği” Konulu Fotoğraf Yarışması – TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu 2.si
  • Dursun ALTUN
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Siyah-Beyaz Baskı Başarı Ödülü
  • Duru Yıldız
    • Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü “Ankara’da Çocuk Olmak” Konulu Fotoğraf Yarışması 1.lik Ödülü (Ortaokul Kategorisi)
  • Ece Ertunç
    • Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü “Ankara’da Çocuk Olmak” Konulu Fotoğraf Yarışması 3.lük Ödülü (Ortaokul Kategorisi)
  • Ecrin Güzin GÜLFİDAN
    • Anadolu’da Tarih Konulu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Ekrem KALKAN
    • Tuzla Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “TUZLA’DA YAŞAM” 3.sü
  • Elek Papp
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Gümüş Madalya (Baskı)
  • Elif İLHAN
    • “Türkiye Çay İçiyor” Ulusal Fotoğraf Yarışması – Ulusal Çay Konseyi (UÇK) – ÇAYKUR 1.si
  • Elifnaz Dilek
    • Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü “Ankara’da Çocuk Olmak” Konulu Fotoğraf Yarışması 2.lik Ödülü (Ortaokul Kategorisi)
  • Emrah UYGUN
    • Alanya Belediyesi 11. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Ender Pekşen
    • Adana Rotary Kulübü 12. Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Gümüş Madalya
  • Eng Siong Yeo
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya (Digital-Nature)
  • Ercüment ERSOY
    • T-BANK / İFSAK 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Erdem ÇITLAK
    • Espiye Yedideğirmenler Foto Maratonu Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) – OSİB Doğa Koruma ve Milli Parklar Giresun Şube Müdürlüğü 3.sü
  • Erdinç YILMAZ
    • “İzmir’de Kent ve Ulaşım” Konulu Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Ergün KARADAĞ
    • FOTOGEN 9. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması Kupa Ödülü
  • Erkan BALDAN
    • Karesi Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Balıkesir’in En Güzel KARESİ” 3.sü
  • Erol Evgin
    • Safranbolu Belediyesi 16. Altın Safran Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Esengül YAVUZ
    • Uluslararası “Çölleşme ve Erozyonla Mücadele” Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  • Evren PEHLİVAN
    • Geleneksel 5. Zeytinburnu Belediyesi Fotoğraf Yarışması 1.lik
  • Fadime ÖZDEMİR KAPLAN
    • Gölcük Belediyesi- Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği 6. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kategori B “Gölcükte Yaşam” 3.lük
  • Faisal AZİM
    • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği – İFOD 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
  • Fatih ÖZENBAŞ
    • Yıldırım Belediyesi ‘’Yıldırım’da Yaşam’’ 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Fatma Barlas Özkavalcıoğlu
    • Adana Rotary Kulübü 12. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  • Fekhar ABDELAZIZ
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 2. DOGAY Kupası
  • Ferhat GÜRSU
    • Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) “Hayatın İçinde Kal” Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Ferhat KESKİN
    • Geleneksel 5. Zeytinburnu Belediyesi Fotoğraf Yarışması 3.lük
  • Feyyaz ÇETİNEL
    • Gölcük Belediyesi- Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği 6. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kategori A “Düğün Geleneği” 2.si
  • Fikret ÖZKAPLAN
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 3. DOGAY Kupası
  • Fikret YORGANCIOĞLU
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Doğa Kategorisi 1.si
  • Filiz Yıldız CELEP
    • Safranbolu Belediyesi 16. Altın Safran Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Francis King
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Gümüş Madalya (Digital-Nature)
  • Füsun DEMİRAY
    • AFSAD 18. Ulusal Fotoğraf Sergisi/Yarışması Başarı Ödülü
  • Gazanfer DEMİRER
    • Sultan Sazlığı Milli Parkı 8. Foto Safari Fotoğraf Yarışması Genel Doğa Kategorisi 2.si
  • Ge Xiao
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Altın Madalya (Digital-Nature)
  • George Baladakis
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya (Digital-Open)
  • Gonca BAYKARA
    • Erbaa Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Gökhan KIRCA
    • “Dört Mevsim Ordu” Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Güner KAYA
    • Karesi Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Balıkesir’in En Güzel KARESİ” 1.si
  • Hakan AYDEMİR
    • Alanya Belediyesi 11. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Hakan GÜL
    • “Adana Gerçeği” Konulu Fotoğraf Yarışması – TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu 1.si
  • Hakan GÜNEŞ
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 1. DOGAY Kupası
  • Hakan Yayla
    • Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Hamed Al GHANBOOSİ
    • Türk Hava Yolları 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
  • Hamid Reza HELALİ
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Renkli Kategori FIAP Altın Madalya
  • Hamiyet İLHAN
    • Ankara Kalkınma Ajansı 2. Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Hanife YALÇIN
    • Erbaa Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Hasan Alper YİĞİT
    • “Kumyatak Vadisi Süt Günü” Foto Maratonu 3.sü
  • Hasan Bağlar
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Bronz Madalya (Baskı)
  • Hasan Gedik
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Altın Madalya (Baskı)
  • Hasan İÇEL
    • Önlem Dergisi 5. Altın Baret Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Hatice AYDIN
    • “Tokat’ın Harikaları” Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Hatice Şinik
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya (Baskı)
  • Havva ÖNDER
    • FOTOGEN 9. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması Kupa Ödülü
  • Heiko Roemisch
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya (Digital-Nature)
  • Hendro Hioe
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori SSS Altın Madalya
  • Hilal KESKİN
    • Anadolu Hayat Emeklilik Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ‘15 Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Hoa Tran BAO
    • Türk Hava Yolları 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
  • Holger GOEHLER
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Seyahat (Renkli veya Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Gümüş Madalya
  • Huu Hung Truong
    • 1. Uluslararası “Toplumsal Uygulamalarda Düğün Geleneği” Konulu Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  • Hülya POLAT
    • “Naciye Suman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Gümüş Madalya
  • Hüseyin BOSTANCI
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kentsel Kategorisi 3.sü
  • Hüseyin Sarı
    • Türkiye İnsan Hakları Kurumu (TİHK) “İnsan Hakları” Fotoğraf Yarışması 2.lik Ödülü (Renkli K.)
  • Hüseyin TÜRK
    • SKF Türk 13. Fotoğraf Yarışması Seri Fotoğraf Kategorisi Büyük Ödülü
  • İbrahim Arslan
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
  • İbrahim Ethem Ayaz
    • “En Güzel Lale” Fotoğraf Yarışması – İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İFSAK 3.sü
  • İçim Öztürk
    • Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü “Ankara’da Çocuk Olmak” Konulu Fotoğraf Yarışması 2.lik Ödülü (Lise Kategorisi)
  • İffet Arı
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  • İlknur BOY
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Doğa Kategorisi 2.si
  • İsa CIDA
    • Erbaa Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • İsmet DANYELİ
    • Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) “Dört Mevsim Yaşayan Güney Marmara” Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Jayanta SINHABABU
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Anne Sevgisi’ Kategorisi FIAP Gümüş Madalya
  • Jianyong Zhou
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Altın Madalya (Digital-Nature)
  • Jingsong YAN
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Anne Sevgisi’ Kategorisi GPU Bronz Madalya
  • Joan Gil Raga
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Bronz Madalya (Digital-Nature)
  • Kaya ELİÇİN
    • “Fark Yaratan Yapılar” Temalı Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği – İFSAK 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Kemal Kaya
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
  • Kenan TAŞPINAR
    • Edirne Belediyesi 16. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Kıvanç ŞEN
    • “Naciye Suman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Gümüş Madalya
  • Mahmut GEDİZ
    • “En Güzel Lale” Fotoğraf Yarışması – İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İFSAK 1.si
  • Manu Barreiro RODRIGUEZ
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması Serbest Kategori FIAP Altın Madalya
  • Marco Garabello
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması IAAP Gümüş Madalya
  • Marta SZABO
    • “Naciye Suman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  • Mehdi NAZERİ
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Yaratıcı Kategori FIAP Gümüş Madalya
  • Mehmet Ali POYRAZ
    • Ulusal Su ve Sağlık Kongresi 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Mehmet ARAMAZ
    • Sultan Sazlığı Milli Parkı 8. Foto Safari Fotoğraf Yarışması Yerel Yaşam Kategorisi 3.sü
  • Mehmetcan DÜZGÜN
    • Eskişehir Tepebaşı Belediyesi – EFSAD 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2014-2015 1.si
  • Mehmet Fatih YALDIZ
    • Karesi Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Balıkesir’in En Güzel KARESİ” 2.si
  • Mehmet KURDAŞ
    • T-BANK / İFSAK 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Mehmet ULUYURT
    • Ulusal Su ve Sağlık Kongresi 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Mehmet Yaşar KÖSELİ
    • TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ”Önce İş Güvenliği” konulu Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Mehran CHERAGHCHI
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Yemeğini Paylaşmak’ Kategorisi GPU Gümüş Madalya
  • Mete ÇOLAK
    • “Gençlik Gözüyle Akciğer Sağlığı” Fotoğraf Yarışması – Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) 2.si
  • Metin ARAS
    • Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 3. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Renkli Kategori FIAP Gümüş Madalya
  • Metin Ekinci
    • Türkiye İnsan Hakları Kurumu (TİHK) “İnsan Hakları” Fotoğraf Yarışması 3.lük Ödülü (Renkli K.)
  • Michele MACINAI
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 2. DOGAY Kupası
  • Mine Ertugrul
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya (Baskı)
  • M. Merve URASLI
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Renkli Baskı Başarı Ödülü
  • Muhammad Mostafigur R. MAMUN
    • Arbella 5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Yemeğini Paylaşmak’ Kategorisi GPU Altın Madalya
  • Muhammet BEKMEZ
    • İbradı Belediyesi “Toroslar’ın İncisi İbradı” 1. Foto Maratonu 3.sü
  • Muhsin DİVAN
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 3. DOGAY Kupası
  • Murat ADIYAMAN
    • Deniz Feneri Derneği “İyilik” Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Murat İBRANOĞLU
    • Tuzla Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “TUZLA’DA YAŞAM” 2.si
  • Murat KAPTAN
    • “Spil’i Anlatmak” Konulu Spil Dağı Milli Parkı Foto Safari – Fotoğraf Yarışması Başarı Ödülü
  • Murat Suphi AKGÜN
    • “Kumyatak Vadisi Süt Günü” Foto Maratonu 1.si
  • Murat TOPAL
    • Kızılırmak Deltasını Anlatmak Fotosafarisi 3.sü
  • Mustafa DEMİRBAŞ
    • Uluslararası “Çölleşme ve Erozyonla Mücadele” Fotoğraf Yarışması FIAP Bronz Madalya
  • Mustafa GEZER
    • Anadolu’da Tarih Konulu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Nebahat Çemberlikaya
    • Ankara Valiliği Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü “Ankara’da Çocuk Olmak” Konulu Fotoğraf Yarışması 3.lük Ödülü (Lise Kategorisi)
  • Nezaket ÇAĞLAR
    • Kızılırmak Deltasını Anlatmak Fotosafarisi 1.si
  • Niko Guido
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Deneysel Baskı Başarı Ödülü
  • Nilüfer KAÇAR
    • Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) “Dört Mevsim Yaşayan Güney Marmara” Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Nuri ÇOBAN
    • Gölcük Belediyesi- Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği 6. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kategori B “Gölcükte Yaşam” 1.si
  • Nurcan Berkem
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Bronz Madalya (Baskı)
  • Nurten ÖZTÜRK
    • Vakıf Emeklilik 3. “Sarı Kareler” Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Okan SEZGİN
    • 5. Bergama Fotoğraf Günleri ve FotoMaratonu A Kategori 1.si
  • Onur KIRKAÇ
    • “Türkiye’nin Ormanları” Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Orhan KÖSE
    • Phonak Duyu Sistemleri Türkiye Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Orhan TANHAN
    • Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü 2. Ulusal Yarışması 3.sü
  • Osman Önder
    • FOTOGEN 9. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması Kupa Ödülü
  • Ozan GÜZELCE
    • “İstanbul’un Simgeleri” Konulu 3. Ulusal “İstanbul” Temalı Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Ömer Zafer GÖKTÜRK
    • AFSAD 18. Ulusal Fotoğraf Sergisi/Yarışması Başarı Ödülü
  • Öner İLKME
    • Ödemiş Belediyesi 1. Ödemiş Foto Maratonu ve Fotoğrafçılar Buluşması 1.si
  • Özcan Yücelt
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
  • Özgün UÇAR
    • Edirne Belediyesi 16. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Özgür KONUR
    • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü (BZMAE) “Doğadaki Dostlarımız: Böcekler ve Bitkiler” Temalı Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Özhan ÖZATAY
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 1. DOGAY Kupası
  • Özkan OLCAY
    • Çağın Göz Hastanesi 4. Fotoğraf Yarışması Sayısal Kategori 3.sü
  • Pantelis Kranos
    • Adana Rotary Kulübü 12. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
  • Peyman Hamadi BEHTASH
    • Uluslararası 2. Antakya-Defne Fotoğraf Festivali 2.si
  • Roger Jourdain
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması PSA Altın Madalya (Digital-Nature)
  • Sabri ALTIN
    • Çağın Göz Hastanesi 4. Fotoğraf Yarışması Sayısal Kategori 2.si
  • Salih KUŞ
    • Yıldırım Belediyesi ‘’Yıldırım’da Yaşam’’ 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Salim ŞİMŞEK
    • Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) “Hayatın İçinde Kal” Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Samuele Boldrin
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Bronz Madalya (Digital-Nature)
  • Seçkin UÇAN
    • “İstanbul’un Simgeleri” Konulu 3. Ulusal “İstanbul” Temalı Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Sedat YILMAZ
    • AFSAD 18. Ulusal Fotoğraf Sergisi/Yarışması Başarı Ödülü
  • Selim Tümir
    • Boyner 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması – “Zamanın Durduğu An” 2.si
  • Selnur Okudan
    • Adana Rotary Kulübü 12. Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Altın Madalya
  • Semih Soycan
    • Türkiye İnsan Hakları Kurumu (TİHK) “İnsan Hakları” Fotoğraf Yarışması 1.lik Ödülü (Renkli K.)
  • Serap Büyük
    • Boyner 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması – “Zamanın Durduğu An” 1.si
  • Serkan ÖZKAN
    • Ankara Kalkınma Ajansı 2. Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Sertaç NURTAN
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Seyahat (Renkli veya Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Bronz Madalya
  • Seval DANIŞMAN
    • İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali Foto Maratonu 3.sü
  • Sevilay YURTSEVER
    • “En Güzel Lale” Fotoğraf Yarışması – İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İFSAK 2.si
  • Seyit Ali GEÇİCİ
    • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü (BZMAE)
      “Doğadaki Dostlarımız: Böcekler ve Bitkiler” Temalı Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Sıdıka AKBULUT
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Deneysel Baskı Başarı Ödülü
  • Sibel ALDEMİR
    • Palu Kaymakamlığı Harput’tan-Palu’ya Kültür Yolu Foto Maratonu 3.sü
  • Sinan GÜL
    • “İstanbul’un Simgeleri” Konulu 3. Ulusal “İstanbul” Temalı Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Sinan KILIÇ
    • AFAD “13 Kare” 4. Ulusal Fotoğraf Gösteri Yarışması 1.si (Serkan ÇOLAK’la birlikte)
  • Sinan SÖNMEZ
    • İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali Foto Maratonu 1.si
  • Süleyman KAPLAN
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Open (Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Bronz Madalya
  • Şahan NUHOĞLU
    • “Türkiye’nin Ormanları” Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Şahin KARAKAYA
    • Gölcük Belediyesi- Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği 6. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kategori B “Gölcükte Yaşam” 2.si
  • Şeref ARTAGAN
    • “İzmir’de Kent ve Ulaşım” Konulu Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Tayfun KEÇECİOĞLU
    • Önlem Dergisi 5. Altın Baret Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Tayyip BAŞAK
    • İncesu Belediyesi 1.Ulusal “Fotoğraflarla İncesu” Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Teberik KÖLGELİ
    • TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi ”Önce İş Güvenliği” konulu Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Tomasz Okoniewsk
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori FIAP Altın Madalya
  • Tufan BİLİR
    • Aktüel Arkeoloji Dergisi 2. Ulusal Aktüel Arkeoloji Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Tuğba ÇANDIR
    • Denizli Büyükşehir Belediyesi – DEFSAD 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kırsal Kategorisi 3.sü
  • Tuna AKÇAY
    • Çukurova Kalkınma Ajansı “Çukurova’nın Renkleri” Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Tuna ÖZATA
    • “Tokat’ın Harikaları” Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Tülin KOBAL
    • Palu Kaymakamlığı Harput’tan-Palu’ya Kültür Yolu Foto Maratonu 2.si
  • Uğur BULUT
    • Gümüşhane Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 1. Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Uğur Kandemir
    • Ulusal Su ve Sağlık Kongresi 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Uğur YILDIZ
    • İncesu Belediyesi 1.Ulusal “Fotoğraflarla İncesu” Fotoğraf Yarışması 3.sü
  • Veli İŞİSAĞ
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Renkli Baskı Başarı Ödülü
  • Veysel KAYA
    • 21. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Renkli Baskı Başarı Ödülü
  • Vincent Liew
    • Konya İl Kültür Müdürlüğü 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dünya İnançları-Sayısal Kategori FIAP Bronz Madalya
  • Vladimir Chuprikov
    • Orhan Holding 11. Uluslararası Fotoğraf Yarışması FIAP Altın Madalya
  • Xinxin Chen
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması PSA Altın Madalya (Digital-Open)
  • Wolfgang EVERDING
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Baskı: Serbest (Renkli) Kategori FIAP Bronz Madalya
  • Yasin ÇETİN
    • İncesu Belediyesi 1.Ulusal “Fotoğraflarla İncesu” Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Yelda GÜRVİT
    • DASK 19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 2. DOGAY Kupası
  • Yılmaz DİNÇER
    • Yıldırım Belediyesi ‘’Yıldırım’da Yaşam’’ 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 1.si
  • Yılmaz KARACA
    • İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali Foto Maratonu 2.si
  • Yılmaz TOPÇU
    • Gölcük Belediyesi- Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği 6. Ulusal Fotoğraf Yarışması Kategori A “Düğün Geleneği” 1.si
  • Yousef Al HABSHI
    • Mersin Fotoğraf Derneği 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Dijital: Doğa (Renkli ve Siyah-Beyaz) Kategori FIAP Bronz Madalya
  • Yulia Artemyeva
    • Mersin Olba Fotoğraf Derneği 2014 ”İbrahim Zaman” Uluslararası Fotoğraf Yarışması UPI Altın Madalya (Digital-Open)
  • Yunus YILDIZ
    • “Gençlik Gözüyle Akciğer Sağlığı” Fotoğraf Yarışması – Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) 3.sü
  • Yusuf ASLAN
    • FOTOGEN 9. Sami Güner Kupası Fotoğraf Gösterisi Yarışması Kupa Ödülü
  • Yusuf Emre TÜRKMEN
    • “Adana Gerçeği” Konulu Fotoğraf Yarışması – TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu 3.sü
  • Yusuf Zile
    • Amasya Belediyesi 6. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması 2.si
  • Zafer BALCI
    • İGDAŞ 5. Ulusal “En ‘Havalı’ Kareler” Fotoğraf Yarışması- 2015 “Kıyı Kıyı İstanbul” 2.si
  • Zeynep İLZE
    • “Türkiye’de Rüzgâr” Konulu 4. Fotoğraf Yarışması – Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) 2.si

Yorumlara kapalıdır